Yorumcu : Barbaros Yıldızlı
101 - Eskişehirspor - Mersin İdman Yurdu
Tahmin : 1
Oran : 1.40
Güven : 7/10
Aslında "kupa maçı" olsa bile devre arasındaki her tip müsakabada takımların performansı çoğu zaman vasatın altında kalır. En yakın örneğini de hafta arası Akhisar-Antalyaspor maçında izledik. Ancak işin bir de diğer boyutu var. Burada da Eskişehirspor'u ön plana çıkaran gerekçelerin sayısı fazla. 

Mersin İdman Yurdu, Nurullah Sağlam döneminde bile eleme turlarında as futbolcularının neredeyse tamamını dinlendiriyordu. Giray Bulak'ın hedefi de farklı değil. O da "önceliklerinin lig olduğunu ve kupada daha ziyade forma şansı bulamayan oyuncularını" görmek istediğini söyledi. Bu yüzden Eskişehir'e epey eksik bir kadroyla gidildi. Mert Nobre, Ömer, Culio, Joseph Boum, Stepanov, Aydın, kaleci Özden, Mehmet ve yeni transfer Mitkovic de lisansı yetişmediği için kadroya alınmadılar.  Mersin İdman Yurdu Maç Kadrosu: Cengiz, Orkun, Serkan Yanık, Ivan De Souza, Mustafa Keçeli,Murat Ceylan, Burhan, Hakan Bayraktar, Nurullah, Eren, Can Erdem, Nduka, Tanju, Kadir ve Mahmut. 

Gruptaki ilk maçında Trabzonspor'a kaybeden Eskişehirspor ise eleme maçlarından beri bu kulvarda ideal kadrosuyla mücadele ediyor. Avrupa hedefi nedeniyle de şimdiye kadar hep iddialı performans sergilediler ve grupta yeniden yarışa ortak olmaları için kazanmaları gerekiyor. 

Belki aynı skor ve performansı izlememiz mümkün olmayabilir fakat Eskişehirspor, bu turdan önce yine yedek ağırlıklı kadroyla Eskişehir'e gelen Karabükspor'u farklı mağlup etmişti. Mersin de benzer şekilde hem önemli eksiklerle, hem de kupayı ikinci plana atmış şekilde geldi. Belki bu turdan önce rotasyonlu kadroları kötü oynamadı fakat, o dönem formsuz olan Gençlerbirliği'nden sonra ilk kez ciddi bir rakibe karşı mücadele edecekler. Daha güçlü olan ve kupayı önemseyen Eskişehirspor, galibiyete yakın. 
 
Barbaros Yıldızlı Diğer Açık Tahminleri
Maçın Skorunu Tahmin Edin

0-0'a TL oyna, 85 TL kazan!

Spartak Moscow - Liverpool
2
APOEL - Tottenham
2
Man City - Shakhtar
1
Juventus - Olympiakos
1
Napoli - Feyenoord
1
Monaco - Porto
1
Sevilla - NK Maribor
1
Paris St-G - Bayern Munich
1
Dortmund - Real Madrid
2
Dortmund - Real Madrid
1
105
Monaco - Porto
1
102
Beikta - Rb Leipzig
1
103
Dortmund - Real Madrid
2
108
Spartak Moskova - Liverpool
2
983
Barcelona Gua - Delfin
1
109
Karaba - Roma
2
983
Barcelona Gua - Delfin
2
116
Sporting Lisbon - Barcelona
2
108
Spartak Moskova - Liverpool
ÜST
105
Monaco - Porto
ÜST

İddaa Tahmin Platformu